Де у Тернополі можна заробити влітку студентам?

Де у Тернополі можна заробити влітку студентам?

позика онлайн від creditkasa кредит каса

За матеріалами te.20minut.ua

Куди в нашому місті беруть на роботу студентів без досвіду і скільки платять. Журналістка “20 хвилин” дослідила пропозиції на тернопільському ринку праці.

На відповідних сайтах з пошуку роботи нашій журналістці вдалося з’ясувати, що цього місяця, наприклад, на ресурсі www.rabota.ua саме для студентів актуально 63 вакансії. Найбільше зацікавлені у працівниках роботодавці зі сфери торгівлі: продавець-консультант, менеджер з продажу, підсобник тощо. Зустрічаються вакансії вантажника, оператора колл-центру, офіціанта та повара. Вік працівників залежить від вимог роботодавця.

Продавець солодкої вати, морозива, пива чи квасу — також поширений вибір літнього підробітку в Тернополі.

Офіційне працевлаштування

Як розповіла провідний спеціаліст з аналізу ринку праці у Тернопільській області Людмила Бриль,  за підсумками 2017 року було працевлаштована 2231 особа, з яких троє – до 18 років. Вакансій на біржі праці є достатньо – майже 2000 у різних сферах діяльності.

– У центрах зайнятості області усім, хто має бажання попрацювати короткий термін, в тому числі й студентам, можуть запропонувати вакансії на тимчасові роботи, – каже начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Тернопільського обласного центру зайнятості Наталія Косенко.

Це може бути робота в літніх кафе та барах, зі збору вторсировини чи лікарських рослин у зонах відпочинку.

Робота за кордоном

Часто студенти, які мають закордонні паспорти, поєднують роботу і мандрівку, їдучи на літо за межі країни. Найчастіше молодь їде за такими програмами як “Work and Travel”.

Тернопільські представники напрямку «Work and Travel” розповіли, що програма дозволяє студентам денних відділень вищих навчальних закладів проживати, працювати та подорожувати на території США під час літніх канікул, а також приймати участь у суспільному житті громадян США, зануритися в культурне середовище країни, відвідувати музеї, виставки, а також вдосконалювати свій рівень англійської мови.

Переважно студенти працюють обслуговуючим персоналом – офіціантами, барменами чи касирами у супермаркетах. Робота пропонується залежно від знання англійської мови.

Промоутер або кур’єр

Один з найбільш поширених способів літнього заробітку – влаштуватися промоутером або кур’єром. Це традиційні «молодіжні» вакансії, які не потребують досвіду та кваліфікації: достатньо бути привітним, кмітливим та відповідальним. У середньому роботодавці платять 25 гривень за годину.

  • Робота не важка, а платять за неї погодинно, і для мене це найважливіше, – каже студентка Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Валерія.

Знайти роботу промоутером в Тернополі не так легко, як здається. Потрібно шукати ще на початку літа, бо бажаючих підзаробити, роздаючи листівки, є достатньо.

Офіціант

Якщо хочеться знайти підробіток на літні канікули, то більшість студентів не заморочуються і обирають роботу офіціантом. Робота не з легких, та за кілька місяців може принести непогані гроші.

В власного досвіду студентка Анастасія розповіла, що за місяць роботи офіціантом у одному з кафе міста вона заробила близько 7000 гривень у місяць.

  • Якщо ти офіціант і працюєш в денну зміну, то разом з чайовими матимеш від 1000 до 1500 гривень  на тиждень, у нічну зміну може бути і 2000. І, хоча зарплата доволі пристойна, за зміну так вимотуєшся, що вже й тих грошей не хочеться, – каже студентка.

Знайти оплачувану роботу за спеціальністю, якщо ще й навчаєшся, досить важко. Але офіціант – вакансія, яку завжди і всюди потребують.

Залишити відповідь