Хлопці в чорному у центрі Тернополя побили іноземних студентів. Перехожі не допомогли

Хлопці в чорному у центрі Тернополя побили іноземних студентів. Перехожі не допомогли

позика онлайн від creditkasa кредит каса

За матеріалами te.20minut.ua

  • Посеред білого дня в центрі група хлопців побила іноземних студентів.
  • Очевидці бійки, як кажуть самі студенти та їхня викладач, не те, що не допомогли їм, а навпаки взяли участь у побитті.
  • В результаті, в одного студента – контузія ока середнього ступеня, зіниця не реагує на світло.

Про бійку у редакцію “20 хвилин” повідомили читачі. Розповіли, що вдень 23 червня на Театральному майдані чимало людей били іноземних студентів.
Журналістці “20 хвилин” вдалося поспілкуватися з іноземцями, що постраждали. Імена та прізвища редакції відомі, але задля їхньої безпеки ми їх не вказуватимемо. Вони розповіли, що сиділи на лавці на Театральному майдані. Один з них мав їхати до Єгипту і вони зустрілись, щоб попрощатися. Як розповідає один з постраждалих, біля біологічного корпусу медичного університету стояло п’ятеро хлопців в чорному одязі.

– Я їх бачив не вперше, бо вони вже раніше конфліктували з моїми друзями, – продовжує він. – Це було на фестивалі, який відбувся на площі місяць тому. Всі вони були п’яними. Тоді вони підійшли до моїх друзів і без будь-яких розмов почали бійку. Всі мої друзі тоді почали тікати. Скільки їх було тоді – не знаю.

Хотіли уникнути конфлікту

23 червня, коли студенти були на Театралці, як вони розповідають, до них підійшло двоє невисоких хлопців з тієї компанії. Вони всі привітались, один  із студентів зібрався піти додому, бо він знав, що це за хлопці і не хотів проблем.

– А той хлопець запитав, куди він йде, – продовжує студент. – Мій друг відповів, що йде додому, що не знає української і не хоче з ним говорити. Інший друг просто взяв того хлопця за руку і сказав, що говоритиме з ним, але наш друг поїде додому. Той  сказав, що ніхто нікуди не піде і вдарив друга, який тримав його за руку.. В нього почала текти кров з носа. Інший наш друг побачив це і вдарив того хлопця. До нас підбігли інші з їхньої компанії, але бійку почали тільки тих два невисоких.

“Вся площа стала проти них”

Хлопець каже, що намагався зупинити бійку, але йому не вдалось. Один з іноземних студентів викликав поліцію. Нападники побігли в провулок, який веде від Театрального майдану у двір будинку на вул. Сагайдачного, 3. За ними побіг і один зі студентів, друзі хотіли його забрати, щоб зупинити бійку, і в той момент на них напали всі, хто був поруч з провулком. Випадково свідком інциденту стала викладач медичного університету, де навчалися ці студенти.

–  Я зустріла свою випускницю і ми спілкувалися, – розповідає пані Олена. – В якийсь момент я почула крики. Озирнулася і побачила, що один зі студентів біжить через площу з розбитою бровою. Решта ж людей, що були на Театральному майдані кинулися допомагати нападникам. Було дуже дивно, бо вся площа стала проти них. У тому сум’ятті не було зрозуміло, хто кого б’є.

Жінка тільки побачила, як один з її студентів побіг кликати поліцейських. Вона намагалася зупинити бійку.

– Натомість мене старший чоловік, років 60-ти, відпихнув і крикнув: “Хай вони там подохнуть. Куди лізеш?” – продовжує пані Олена. – Яка це має бути ненависть? Я навіть не розумію, як все сталось, але в мене плече все було в крові когось із наших студентів.

Очевидець сказав, що почали студенти

Студент, з яким спілкувалась журналістка, каже, що під час бійки один з його друзів впав і його почали всі копати.

– До мене підійшов один з хлопців і хотів битись, але в мене була парасоля в руках і я нею відбивався, – каже хлопець. – До мене підійшли битися й інші люди, але я втік.
Один зі студентів викликав поліцію, а коли ті прибули на місце події, місцеві хлопці, які з ними бились, вже втекли. Нападники втекли на машині, яка була припаркована неподалік. Один з очевидців стояв на площі і сказав поліцейським, що це іноземці почали бійку і їх потрібно затримати.

Заяви не писали

– Коли нас з травмами “швидка” привезла в лікарню, то лікарі повідомили поліцію про факт побиття, – каже студент. – В лікарні поліцейський показав нам фото одного з наших друзів з камер відеоспостереження. Він показав відео, на якому видно тільки те, як мій друг пішов за тими хлопцями в провулок. Виглядало так, ніби це він почав бійку.

Іноземні студенти, як вони розповідають, якомога швидше захотіли поїхати додому і забути про неприємну ситуацію.

– Цей студент, який зараз має проблему з оком, сказав мені таку фразу: “Навіть якщо я б втратив око, а українець, який це зробив, сів би у тюрму, то це нічого б не змінило”, – додає пані Олена.

В інших студентів суттєвих травм немає – лише синці та подряпини. В прес-службі управління Патрульної поліції Тернопільської області підтвердили, що бійка в ту суботу була. Кажуть, що виклик на Театральний майдан надходив від перехожих.

– Студентам викликали “швидку”, медики їх забрали, – кажуть в прес-службі. – Нападників поблизу не було.

В Патрульній поліції кажуть, що в таких випадках медики повідомляють поліцію. Якщо постраждалих госпіталізовують, то у лікарню приїжджають слідчі. В ГУ Нацполіції Тернопільської області про бійку теж знають, але постраждалі заяву не написали.

Залишити відповідь