Купатись на “Дальньому пляжі” не рекомендують, бо у воді вкотре знайшли кишкову паличку

Купатись на “Дальньому пляжі” не рекомендують, бо у воді вкотре знайшли кишкову паличку

позика онлайн від shvidko zaym швидко займ

За матеріалами te.20minut.ua

  • “Дальній пляж” потрапив на карту не рекомендованих для купання місць, яку представив ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”.
  • Останні дослідження води біля пляжу проводили 21 червня: бактеріологічні показники перевищують норму майже в п’ять разів.

Моніторинг якості води з поверхневих водойм в місцях рекреації фахівці ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” на території Тернопільської області проводять щоквартально.

Зразок води з Ставу в районі “Дальнього пляжу” досліджували 21 травня. Тоді якість води за санітарно-хімічними показниками відповідала нормативним значенням, а  за бактеріологічними показниками перевищувала нормативні значення.

– А саме: індекс “актозопозитивні кишкові палички” (далі – ЛКП ) 24 000 в одному дециметрі кубічному при нормі 5 000 згідно вимог ДСП планування та забудови населених пунктів №173 від 19.06.1996 року, – пояснює завідуючий відділом ЕНІЗ та ФНПС Анатолій Оперчук.

Згідно договору з орендарем “Дальнього пляжу” Олександром Івасишином 30 травня експерти відбирали зразок води з акваторії ставу, а також пробу п’яти  взірців піску. Якість води із ставу та пісок, згідно з результатами, відповідали нормативним значенням. У пробах піску не виявили яєць, личинок гельмінтів, цист патогенних кишкових найпростіших.

Як повідомляє пан Оперчук, питання про визначення місць масового відпочинку на воді та якості води із ставу 20 червня розглядали на засіданні місцевої комісії з питань техногено-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді. Комісія вирішила продовжити дослідження стану води в Ставі.

– 21 червня повторно дослідили зразок води з Ставу в районі “Дальнього пляжу”, – додає пан Оперчук. –  За результатами лабораторних досліджень, зразок води за бактеріологічними показниками перевищує нормативні значення: індекс ЛКП більше 24 000 в одному дециметрі кубічному при нормі 5 000.

Враховуючи ці дані зараз вода в Тернопільському ставі не відповідає за бактеріологічними показниками і купатись в ній не рекомендують.

Орендар пляжу Олександр Івасишин каже, що замовляв досілдження води . Тоді результати були без відхилень і показники відповідали нормам. Про те, що були дослідження від ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” чоловік чує вперше, як і про те, що вода не відповідає нормам.

– Мені щотижня робити ці дослідження – влетить в копієчку, – каже пан Олександр. – Одне дослідження – тисячу гривень. Я поясню таку ситуацію: ще кілька днів і вода в Ставу починає “цвісти” і аналізи можна не робити, вода всюди у Ставі не відповідатиме нормам. Таке було щороку і буде.

Тому повторних досліджень він не роботиме. Тим більше, що в Тернополі пляжного сезону, як такого і немає, бо вже більше місяця йдуть дощі.

Залишити відповідь