Підтримати жертв тортур

кредит онлайн до 10 000грн та лише 0% в Тернополі

За матеріалами te.20minut.ua
ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв тортур. Цю дату було засновано для викорінення нелюдських видів поводження з людьми. І хоча нині тортури заборонено практично в усіх державах світу, є ще чимало країн, де їх і далі активно застосовують силові структури.

Підтримати жертв тортур

ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв тортур. Цю дату було засновано для викорінення нелюдських видів поводження з людьми. І хоча нині тортури заборонено практично в усіх державах світу, є ще чимало країн, де їх і далі активно застосовують силові структури.

Найбільше людей катують у Китаї, країні, де поряд з економічним прогресом зберігається однопартійна комуністична система з жорстким репресивним апаратом.

Ураження електричним струмом, насильницьке годування і рабська праця — ось лише деякі з багатьох видів катувань, які застосовують у правоохоронних органах КНР щодо ув’язнених, щоб домогтися необхідних свідчень.

Ще в 2005 році Манфред Новак, спеціальний доповідач ООН з питань тортур, здійснив ознайомчу поїздку до Китаю. Пізніше в своїй доповіді він заявив, що приблизно дві третини всіх повідомлень про випадки катувань, які вчиняють органи безпеки цієї країни, пов’язані з переслідуванням прихильників Фалуньгун. Цих людей катують у в’язницях, щоб домогтися від них відмови від цієї практики вдосконалення. В основі Фалуньгун — дотримання принципів істини, доброти, терпіння, а також виконання нескладних енергетичних вправ.

Цю численну групу стали переслідувати з 1999 року, коли кількість послідовників вчення перевищила чисельність членів Компартії Китаю: 100 мільйонів у порівнянні з 60 мільйонами, згідно з офіційною статистикою. І хоча вчення Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) є аполітичним, колишній лідер компартії Китаю Цзян Цземінь угледів у зростальній популярності Фалуньгун загрозу ідеологічному контролю над масами. Адже духовне вдосконалення не сумісне з брехнею, ненавистю і боротьбою, які пропагує компартія.

Широкомасштабна кампанія репресій охопила всі верстви населення. Проти цих людей також було розгорнуто велику кампанію пропаганди. Всі партійні ЗМІ почали дискредитувати Фалуньгун, його засновника і послідовників. Сфабриковані відео транслювали 24 години на добу по всіх телеканалах Китаю, а статті з брехнею про Фалуньгун поширювали в усіх виданнях. Ці сфальсифіковані повідомлення були також дуже поширені за кордоном, щоб виправдати репресії.

Водночас, численні звіти правозахисників про застосування тортур у Китаї свідчать про те, що репресивна політика компартії щодо своїх громадян не слабшає. Поряд з фізичними побиттями й використанням психотропних речовин, що руйнують психіку, прихильників Фалуньгун використовують як донорів життєво важливих органів. Таким чином невинні люди перетворилися на банк живих донорів, яких будь-якої миті можуть вбити заради пересадки їх печінки, серця або рогівки ока. Ці злочини, що здійснюються китайським комуністичним режимом, було викрито в Резолюції Європарламенту в 2013 році.

Щодня надходять нові повідомлення про арешти та тортури прихильників Фалуньгун. Деяким із них вдається виїхати з КНР і розповісти про пережите.

Одна з них — Інь Ліпін, їй вдалося виїхати з Китаю до Сполучених Штатів і виступити свідком на слуханні Виконавчої комісії Конгресу США з питань Китаю на Капітолійському пагорбі.

Її заарештовували сім разів, багато разів катували, доводячи до межі смерті. Тричі її відправляли у виправно-трудові табори. Вона сказала: «У таборі Масаньцзя я була прив’язана до ліжка і мені вводили невідомі препарати впродовж двох місяців. В результаті, я на якийсь час осліпла. Мене багато разів насильно годували, внаслідок чого я перебувала на межі смерті».

«У виправно-трудовому таборі Ляоян після трьох днів примусової праці моє волосся посивіло. Ми повинні були завантажити вісім тонн сталевих брусків на вантажівки командою із чотирьох чоловік. Я також прокладала залізниці й працювала з азбестом і мішками з цементом без маски. Увечері нам не дозволяли відпочивати. Ми зв’язували квіти до 2 години ночі. Все моє тіло так боліло, що я не могла навіть дотягнутися до ліжка в нічний час», — розповіла жінка.

Інь Ліпін додала: «Із практикувальників Фалуньгун, яких я знаю особисто, десятьох було замучено до смерті. Тридцятьох було доведено тортурами до психічного розладу. Ван Цзе була однією з них. Вона померла у мене на руках 21 квітня 2012 року».

Жінка бачила, як послідовників Фалуньгун піддавали тортурам, від яких вони непритомніли. Вона сказала: «Ми обіцяли один одному, що той із нас, хто виживе, викриє переслідування перед усім світом. Сьогодні я кажу за них, назавжди безмовних жертв».

На думку Інь Ліпін світова спільнота повинна зробити все можливе, щоб припинити репресії невинних людей у КНР. Кожна людина також може зробити свій внесок, відгукнувшись своїм серцем та розповівши про ці злочини іншим людям.

Залишити відповідь