Підтримати жертв тортур

Підтримати жертв тортур

позика онлайн від creditkasa кредит каса

За матеріалами te.20minut.ua
ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв тортур. Цю дату було засновано для викорінення нелюдських видів поводження з людьми. І хоча нині тортури заборонено практично в усіх державах світу, є ще чимало країн, де їх і далі активно застосовують силові структури.

Підтримати жертв тортур

ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем на підтримку жертв тортур. Цю дату було засновано для викорінення нелюдських видів поводження з людьми. І хоча нині тортури заборонено практично в усіх державах світу, є ще чимало країн, де їх і далі активно застосовують силові структури.

Найбільше людей катують у Китаї, країні, де поряд з економічним прогресом зберігається однопартійна комуністична система з жорстким репресивним апаратом.

Ураження електричним струмом, насильницьке годування і рабська праця — ось лише деякі з багатьох видів катувань, які застосовують у правоохоронних органах КНР щодо ув’язнених, щоб домогтися необхідних свідчень.

Ще в 2005 році Манфред Новак, спеціальний доповідач ООН з питань тортур, здійснив ознайомчу поїздку до Китаю. Пізніше в своїй доповіді він заявив, що приблизно дві третини всіх повідомлень про випадки катувань, які вчиняють органи безпеки цієї країни, пов’язані з переслідуванням прихильників Фалуньгун. Цих людей катують у в’язницях, щоб домогтися від них відмови від цієї практики вдосконалення. В основі Фалуньгун — дотримання принципів істини, доброти, терпіння, а також виконання нескладних енергетичних вправ.

Цю численну групу стали переслідувати з 1999 року, коли кількість послідовників вчення перевищила чисельність членів Компартії Китаю: 100 мільйонів у порівнянні з 60 мільйонами, згідно з офіційною статистикою. І хоча вчення Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) є аполітичним, колишній лідер компартії Китаю Цзян Цземінь угледів у зростальній популярності Фалуньгун загрозу ідеологічному контролю над масами. Адже духовне вдосконалення не сумісне з брехнею, ненавистю і боротьбою, які пропагує компартія.

Широкомасштабна кампанія репресій охопила всі верстви населення. Проти цих людей також було розгорнуто велику кампанію пропаганди. Всі партійні ЗМІ почали дискредитувати Фалуньгун, його засновника і послідовників. Сфабриковані відео транслювали 24 години на добу по всіх телеканалах Китаю, а статті з брехнею про Фалуньгун поширювали в усіх виданнях. Ці сфальсифіковані повідомлення були також дуже поширені за кордоном, щоб виправдати репресії.

Водночас, численні звіти правозахисників про застосування тортур у Китаї свідчать про те, що репресивна політика компартії щодо своїх громадян не слабшає. Поряд з фізичними побиттями й використанням психотропних речовин, що руйнують психіку, прихильників Фалуньгун використовують як донорів життєво важливих органів. Таким чином невинні люди перетворилися на банк живих донорів, яких будь-якої миті можуть вбити заради пересадки їх печінки, серця або рогівки ока. Ці злочини, що здійснюються китайським комуністичним режимом, було викрито в Резолюції Європарламенту в 2013 році.

Щодня надходять нові повідомлення про арешти та тортури прихильників Фалуньгун. Деяким із них вдається виїхати з КНР і розповісти про пережите.

Одна з них — Інь Ліпін, їй вдалося виїхати з Китаю до Сполучених Штатів і виступити свідком на слуханні Виконавчої комісії Конгресу США з питань Китаю на Капітолійському пагорбі.

Її заарештовували сім разів, багато разів катували, доводячи до межі смерті. Тричі її відправляли у виправно-трудові табори. Вона сказала: «У таборі Масаньцзя я була прив’язана до ліжка і мені вводили невідомі препарати впродовж двох місяців. В результаті, я на якийсь час осліпла. Мене багато разів насильно годували, внаслідок чого я перебувала на межі смерті».

«У виправно-трудовому таборі Ляоян після трьох днів примусової праці моє волосся посивіло. Ми повинні були завантажити вісім тонн сталевих брусків на вантажівки командою із чотирьох чоловік. Я також прокладала залізниці й працювала з азбестом і мішками з цементом без маски. Увечері нам не дозволяли відпочивати. Ми зв’язували квіти до 2 години ночі. Все моє тіло так боліло, що я не могла навіть дотягнутися до ліжка в нічний час», — розповіла жінка.

Інь Ліпін додала: «Із практикувальників Фалуньгун, яких я знаю особисто, десятьох було замучено до смерті. Тридцятьох було доведено тортурами до психічного розладу. Ван Цзе була однією з них. Вона померла у мене на руках 21 квітня 2012 року».

Жінка бачила, як послідовників Фалуньгун піддавали тортурам, від яких вони непритомніли. Вона сказала: «Ми обіцяли один одному, що той із нас, хто виживе, викриє переслідування перед усім світом. Сьогодні я кажу за них, назавжди безмовних жертв».

На думку Інь Ліпін світова спільнота повинна зробити все можливе, щоб припинити репресії невинних людей у КНР. Кожна людина також може зробити свій внесок, відгукнувшись своїм серцем та розповівши про ці злочини іншим людям.

Залишити відповідь