Тернополянам не доведеться стояти в черзі, щоб зробити прописку чи довідку?

Тернополянам не доведеться стояти в черзі, щоб зробити прописку чи довідку?

позика онлайн від alex credit алекс кредит

За матеріалами te.20minut.ua

  • У місті почали ініціювати розгляд можливості створити єдиний електронний реєстр з даними мешканців територіальної громади для оперативного отримання інформації державними органами.
  • Проблеми, які виникають на шляху переходу від паперів до сучасних технологій, розглядали на експертному обговоренні у Тернопільському прес-клубі сьогодні, 26 червня.

Зараз для отримання різноманітних довідок про склад сім’ї, реєстрацію, тощо жителям Тернополя доводиться «оббивати пороги» ЖЕКів, ОСББ та інших установ. Державні та комунальні структури Тернополя не мають єдиної електронної бази даних про мешканців Тернополя. Як зазначає експертка Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» Катерина Кондратюк, яка є ініціатором експертного обговорення,  запровадити єдиний електронний реєстр у нашому місті реально, варто тільки закріпити це питання рішенням сесії міської ради.

  • Зараз питання створення електронного реєстру є актуальним, бо навіть, наприклад, прописка потрібна усюди, – каже Катерина Кондратюк. – Для того, щоб зробити субсидії, оформити дитину в садок чи школу – потрібна прописка, а щоб її зробити необхідно стояти пів дня в чергах.

Тому ініціатор заходу пропонує зробити чіткий графік, коли кожен  ЖЕК, ОСББ та інші установи мають сформувати файл з даними мешканців і передати їх у єдиний електронний реєстр.

  • Потрібно відмовлятися від радянських способів організації роботи, які виснажують працівників. Тому  ідея переведення видач довідок у онлайн-режим – це не щось грандіозне і цим вже користуються такі міста, як Київ і Дніпро.

Ми пропонуємо оновити усі відомості і краще це робити вже у новому реєстрі, адже там інформація зможе змінюватися, а у картотеках і досі застаріла. Відтак інформаційна база усіх установ вже сьогодні є застарілою та неефективною,  додає пані Катерина.

А от керівник відділу реєстрації проживання особи Управління Державної реєстрації Тернопільської міської ради Антон Горохівський бачить у цьому здебільшого  негативні сторони.

  •  Реєстр територіальної громади є створений на сайті Державної Міграційної Служби. Затримка створення  єдиного реєстру, на нашу думку, в тому, що нам необхідно буде призупинити роботу і зайнятися наповненням цього реєстру, – розповідає Антон Горохівський. –  Ми не хочемо витрачати бюджетні кошти на створення такого реєстру, бо з нового року може вже запрацювати реєстр громади на сайті Міграційної Служби, – пояснює пан Горохівський.

Голова правління ОСББ Довженка 6А Олеся Чванкіна поділилася своїм досвідом у збиранні данних.

  • Відомості про мешканців свого будинку,  який налічує 70 квартир,  я збирала 2 місяці, – каже пані Олеся. – Важливо зазначити, що для роботи нам непотрібні усі персональні дані людей, а лише числові, тому варто переходити у електронний формат, щоб певні органи влади могли мати доступ до потрібної інформації.

Проте директор ПП «Укрспецінформ» Михайло Шидлівський зазначив, що це затратний та довготривалий процес , який може зійти нанівець, якщо за два роки ним не користуватимуться.

Спікери домовилися детальніше розглянути цю тему та через деякий час зібратись ще раз для її вирішення.

Залишити відповідь