Тернополяни зупинили земельні роботи в парку. Розігнали робітників та викликали поліцію

позика онлайн від credit plus кредит плюс
  • У парку Нацвідродження 5 квітня вкотре провели акцію проти будівництва соціально-спортивного центру “Вулична академія”.
  • За результатами акції –  земельні роботи на сьогодні  припинили, робітники залишили місце будівництва.
  • А громадські активісти зібрали підписи тернополян та готуються до боротьби у судах.

Також противники забудови викликали поліцію, приїхала і слідчо-оперативна група. 
Історія із будівництвом, нагадаємо, тягнеться уже кілька років. Так, у 2014 році на ділянці у парку захотіли побудувати екоготель із заладом громадського харчування, люди не дали – влада  нібито покаялась. Через  два роки, у 2016 році виявилось, що будуватимуть соціально-спортивний центр “Вулична академія” для спортивної організації. Але у документах йшлось про будівництво того ж таки готелю із закладом громадського харчування. Громадськість піднялась —  роботи у 2017 призупинили, документи підправили. У квітні 2018 – роботи знову відновились. 

– Ми від імені громади звернемось до суду, також подамо заяву  про забезпечення позову, – пояснює активістка Юлія Мамчак. – Забезпечення, якщо буде задоволене, зупинить  забудову парку, поки не буде рішення суду по справі. Також сьогодні прийняли рішення  про безсторокову акцію із фіксацією порушень: хто приїжджав, коли приїжджав, чи дотримувались  всіх правил і норм.


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0


0

Як наголошує активістка, учасники та організатори акції не проти будівництва стадіону, об’єкту для дітей.  А люди проти того, що під “соусом” соціально-спортивного об’єкту у тернополян відбирають частину парку і віддають в приватні руки.
– Попередню декларацію вдалось скасувати через скарги в Архбудконтроль, – додає вона. – Адже там було ряд невідповідностей, недоліків. Цю ж, яка з’явилась у січні 2018, ми хочемо скасувати через суд. Адже, хоча документи й підчистили за цей час, повиправляли, порушення таки є. 

Вкотре до противників будівництва  вийшов і президент ФЗСФ “Діти+” Ярослав Несторович, для чиєї організації нібито і будують об’єкт.  Його  тернополяни буквально засипали питаннями щодо того, чому він “підписався” на  скандальний об’єт, прикриваючись при цьому дітьми. Пояснення його аналогічні тим, які давав  під час протестів у 2017 році: усі дозвільні документи є, парку не вирубують і взагалі проектом організація зайнялась у 2016. 

Розповів пан Несторович і про  деякі  зміни, що трапились з осені 2017 року.  Зокрема, тепер чотирьохповерхове приміщення “Вуличної академії” не призначається, як планувалось раніше, суто для дівчат — футболісток і гандболісток, а й для  хлопців-спортсменів. Бо, виявляється, спортсменок у необхідній кількості просто нема. А в самому приміщенні два поверхи будуть використовуватись таки як готель, однак для приїжджих команд спортсменів. 

– В принципі розрахували, що цей готель буде в основному для приїджих, частина там буде під готель, – каже Ярослав Несторович. –  Там будуть приїжджати команди поселятись. А нам, припустимо, віддають частину другого поверху, третього, де будуть кабінети для занять із дітьми. Внизу будуть  роздягальні і душі. 

За його словами, територія соціально-спортивного центру не буде обгороджена. І відповідно до нової угоди будівництво займе меншу площу — не 7260 кв м, а 6000, суто заасфальтовану ділянку. Також збираються упорядкувати прилеглу територію, зробити освітлення , нові доріжки і по можливості (!) поставити якісь тренажери. Окрім того, пан Несторович вкотре підтвердив, що “іспанські друзі”, про яких він розповідав два роки тому, не допомагатимуть матеріально із будівництвом і не мали допомагати. Мовляв,  вони можуть підтримати тільки морально. 

Що ж до головного “винуватця свята”  інвестора Поточняка – підприємця, що отримав ділянку для будівництва , то він, схоже, не збирається спілкуватись з громадою. 

– Він людина не публічна, суто бізнесмен, його діло фінансувати, – каже Ярослав Несторович. – Я не можу вплинути, щоб він давав інтерв’ю. Источник

Залишити відповідь