ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних – рішення НБУ ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних - рішення НБУ-ternopil

ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних – рішення НБУ

кредит онлайн до 10 000грн та лише 0% в Тернополі

Розпочато процедуру ліквідації АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК»

ШАНОВНІ ВКЛАДНИКИ ТА ІНШІ КРЕДИТОРИ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК»

Ліквідація ВТБ БанкуНа підставі рішення Правління Національного банку України від 18.12.2018 № 849-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) 18.12.2018 прийнято рішення № 3392 «Про початок процедури ліквідації АТ «ВТБ БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».
Згідно з зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК» (далі – АТ «ВТБ БАНК») з 19.12.2018 по 18.12.2020 включно та призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження ліквідатора АТ «ВТБ БАНК», визначені Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон), зокрема, статтями 37, 38, 47-52, 521, 53 Закону, в тому числі з підписання всіх договорів, пов’язаних з реалізацією активів банку у порядку, визначеному Законом, окрім повноважень в частині організації реалізації активів банку, провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу організації процедур ліквідації неплатоспроможних банків департаменту управління активами Шевченка Олександра Володимировича.
Вимоги кредиторів прийматимуться протягом 30 днів з дня опублікування в газеті «Голос України» оголошення про початок процедури ліквідації АТ «ВТБ БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку за адресою: бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, буд. 8/26, м. Київ, 01024.
Задоволення вимог кредиторів здійснюватиметься за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку, в черговості, що передбачена частиною першою статті 52 Закону.

Довідкова інформація за номерами: 0-800-308-108 – «гаряча лінія» Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або за телефонами
АТ «ВТБ БАНК»: 0 (800) 50-77-60, + 380 (44) 499-88-88

 

З чим пов’язане рішення НБУ

  • Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників ВТБ Банку для запобігання неплатоспроможності,
  • із відсутністью вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку,
  • у зв’язку з тим, що діяльність ВТБ Банку не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам НБУ.

Відшкодування вкладникам банку

  • Нацбанк зазначає, що 97% вкладників ВТБ Банку (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.
  • Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.

«Віднесення ВТБ Банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. На сьогодні ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», — зазначив регулятор.

ВАЖЛИВО: Інформація щодо виплати коштів вкладникам АТ «ВТБ БАНК» дивитися тут

 

Залишити відповідь