ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних – рішення НБУ ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних - рішення НБУ-ternopil

ВТБ Банк віднесено до категорії неплатоспроможних – рішення НБУ

позика онлайн від shvidko zaym швидко займ

Розпочато процедуру ліквідації АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК»

ШАНОВНІ ВКЛАДНИКИ ТА ІНШІ КРЕДИТОРИ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК»

Ліквідація ВТБ БанкуНа підставі рішення Правління Національного банку України від 18.12.2018 № 849-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) 18.12.2018 прийнято рішення № 3392 «Про початок процедури ліквідації АТ «ВТБ БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».
Згідно з зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВТБ БАНК» (далі – АТ «ВТБ БАНК») з 19.12.2018 по 18.12.2020 включно та призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження ліквідатора АТ «ВТБ БАНК», визначені Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон), зокрема, статтями 37, 38, 47-52, 521, 53 Закону, в тому числі з підписання всіх договорів, пов’язаних з реалізацією активів банку у порядку, визначеному Законом, окрім повноважень в частині організації реалізації активів банку, провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу організації процедур ліквідації неплатоспроможних банків департаменту управління активами Шевченка Олександра Володимировича.
Вимоги кредиторів прийматимуться протягом 30 днів з дня опублікування в газеті «Голос України» оголошення про початок процедури ліквідації АТ «ВТБ БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку за адресою: бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, буд. 8/26, м. Київ, 01024.
Задоволення вимог кредиторів здійснюватиметься за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку, в черговості, що передбачена частиною першою статті 52 Закону.

Довідкова інформація за номерами: 0-800-308-108 – «гаряча лінія» Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або за телефонами
АТ «ВТБ БАНК»: 0 (800) 50-77-60, + 380 (44) 499-88-88

 

З чим пов’язане рішення НБУ

  • Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників ВТБ Банку для запобігання неплатоспроможності,
  • із відсутністью вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку,
  • у зв’язку з тим, що діяльність ВТБ Банку не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам НБУ.

Відшкодування вкладникам банку

  • Нацбанк зазначає, що 97% вкладників ВТБ Банку (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.
  • Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.

«Віднесення ВТБ Банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. На сьогодні ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», — зазначив регулятор.

ВАЖЛИВО: Інформація щодо виплати коштів вкладникам АТ «ВТБ БАНК» дивитися тут

 

Залишити відповідь